Σκεψεις για αγορα καινουργιου ως 13.000 ευρώ

Γενική συζήτηση περί αυτοκινήτων και αυτοκίνησης

Σκεψεις για αγορα καινουργιου ως 13.000 ευρώ

Δημοσίευσηαπό kemmotar » 14 Σεπ 2009 09:49

καλημέρα παιδες...
θελουμε να εμπλουτισουμε την γκαμα αυτοκινητων μας για την μητερα μου κυριως...
βασικοι αξονες ειναι

1. τιμη ως 13.000 τελικη (ας εχει εκπτωση με τελη ταξινομησης-αποσυρση κλπ)
2. οσο το δυνατον καλυτεροι χωροι-εξοπλισμος..
3. κυριος οδηγος μητερα, περιοχη αθηνα... οσο το δυνατο ασφαλεστερο με χωρους για παιδακια-μωρακια μιας και θα ερθουν σιγα σιγα παιδακια-εγγονακια...
4. οχι Ευρωπαικο αλλα Γιαπωνεζικο (εστω στα χαρτια)... καλως ή κακως οσα εχουμε παρει απο την χωρα του ανατελ.Ηλιου εκτος απο λαδια, μπουζακια τιποτα αλλο.... και με πολλες εκατονταδες χλμ. καλως ή κακως κολλημα του πατερα, τι να του εξηγεις για κοινοπραξιες πια και κοινα μηχανικα μερη (Nissan-Renault) για cost reduction, κλπ

του χε κολλησει το nissan note, αλλα μολις το ακουσα ειπα να παρω την κατασταση στα χερια μου.... ερευνα αγορας προκειται να γινει αλλα εγω απο δω δεν μπορω να παρω και να αρχισω σβαρνα τις αντιπροσωπειες.... η δουλεια αυτη θα γινει αλλα πρωτα να εχουμε καποια κατευθυντηρια γραμμη....

θα του λεγα το νεο ιμπιζα 4πορτο αλλα με προλαβε και ειπε δεν θελω ΣΕΑΤ :loool:

κυβικα 1400, αλογα ως 85-100, οσο το δυνατο οικονομικο με καλο επιπεδο εξοπλισμου και χωρους.... πχ το nissan note εχει τετοια στοιχεια, με μια προχειρη ματια θα μπορουσα να σκεφτω ισως και το Toyota Auris :scratch:

εχετε ακουσει, δοκιμασει, γνωριζετε κατι περισσοτερο? εταιρική ειτε προσωπικη χρήση????

ευχαριστω
O tempora, o mores!!!
Άβαταρ μέλους
kemmotar
4th gear
4th gear

Ημ/νία εγγραφής: 29 Οκτ 2006 23:54
Όνομα: Γιώργος
Αυτοκίνητο: SEAT Ibiza MK4 1.8T

Re: Σκεψεις για αγορα καινουργιου ως 13.000 ευρώ

Δημοσίευσηαπό gpertsinis » 14 Σεπ 2009 10:00

kia seed :euwhistle:
...για να σε δω...
Άβαταρ μέλους
gpertsinis
4th gear
4th gear

Ημ/νία εγγραφής: 08 Οκτ 2006 15:58
Όνομα: Γιάννης
Αυτοκίνητο: siataki

Δημοσίευσηαπό gsa67 » 14 Σεπ 2009 10:23

huyndai i30 επισης, πολυ καλο.
Άβαταρ μέλους
gsa67
NoS-Powered
NoS-Powered

Ημ/νία εγγραφής: 06 Οκτ 2006 08:24

Δημοσίευσηαπό lyk » 14 Σεπ 2009 10:53

και όμως το note είναι τέλειο για αυτά που ζητάνε... :oops: Δεν ξέρω αν στα υπόλοιπα θα τα βρεις αυτά που ψάχνουν... ΚΙΑ, huyndai κλπ είναι Κορεάτικα, θέλει αποκλειστικά Ιαπωνικό? Αλλά και πάλι ούτε το ceed ούτε το i30 που λέγονται για τίμια αυτοκίνητα προσφέρουν τους χώρους του ημι-πολυμορφικού Note... Τα οποία Νισσάν πολλά κατασκευάζονται πια στην Αγγλία... Ιαπωνικό σου λέει μετά... :euwhistle:

υγ. δεν έχω εμπιρεία απο κανένα από τα παραπάνω! :P Ενα Αλμέρα είχαμε πριν το ίμπιζα, κανένα πρόβλημα...

υγ. δες τα ημι-πολυμορφικά που βγάζουν οι Ιαπωνικές εταιρίες... π.χ. θυμάμαι η σουζούκι έβγαζε το Λιάνα... (ωραία κοπέλα μια που ήξερα, το αμάξι δεν βλέπετε)
Τελευταία επεξεργασία απο lyk την 14 Σεπ 2009 10:56, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
lyk
5th gear
5th gear

Ημ/νία εγγραφής: 06 Οκτ 2006 07:41
Όνομα: Λυκ
Αυτοκίνητο: leon2 facelift 1.8 TSI sport up

Δημοσίευσηαπό techmaster » 14 Σεπ 2009 10:54

Έχω εταιρικό το Yaris 1.3..
To δικό μου είναι 2006 μοντέλο, με τα 87 άλογα...
Το καινούριο έχει 100 άλογα, 6άρι σαζμάν και 1 λίτρο / 100 km χαμηλότερη κατανάλωση.
Απροβλημάτιστο, πραγματικά τεράστιο εσωτερικά (τηρουμένων των αναλογιών, πάντα...), πάει πολύ αξιοπρεπώς (το δικό μου, το 100άρι λογικά θα είναι ακόμη καλύτερο) έχει πολύ καλά φρένα και στρίβει επίσης πολύ καλά..
Έχω μέχρι στιγμής 60000 χιλιόμετρα και δεν έχω αγχωθεί ποτέ. Η έκδοση Luna έχει ~13500.
Παρ' όλο που είναι ακριβό για την κατηγορία του, το προτείνω ανεπιφύλακτα γαι να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... (δε σπάει δε χαλάει και ούτως ή άλλως έχει 6 χρόνια εγγύηση) :thumbl:
Άβαταρ μέλους
techmaster
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Ημ/νία εγγραφής: 05 Οκτ 2006 02:42
Όνομα: Χρήστος
Αυτοκίνητο: Toyota Yaris 1.3 (2011)

Δημοσίευσηαπό lyk » 14 Σεπ 2009 10:57

εχμ, και τί χώρους δλδ έχει ένα yaris? :?
Άβαταρ μέλους
lyk
5th gear
5th gear

Δημοσίευσηαπό kemmotar » 14 Σεπ 2009 11:00

to note τοσο βγαινει περι τα 13Κ με την κλειδουμπα ανα χειρας, φουλ εξοπλισμο με 2000 ευρα αποσυρση ενος γρεμπεουλα....(στα 15Κ αρχικη)

απο κει και περα δεν αντιλεγω εχει χωρους ωραιους... εξωτερικα δεν ενθουσιαζει :oops:

και εμεις ακομα εχουμε ενα nissan primera 1.6 sport 2001 το οποιο ειναι απλα ΑΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΟ....
ειλικρινα τετοια θεση οδηγησης δεν εχω ονειρευτει καν στο ιμπιζα.... πολυ τιμιο αυτοκινητο ειχε βγει και το χαμε παει απλα παντου και με ολους τους πιθανους τροπους... :twisted: το οποιο καβαλαγα μεχρι που πηρα το ιμπιζα... κατα τυχη.

οποτε οπως και να το κανεις ειναι λιγο στενομυαλος ο πατηρ...
O tempora, o mores!!!
Άβαταρ μέλους
kemmotar
4th gear
4th gear

Δημοσίευσηαπό astrapojiannos » 14 Σεπ 2009 11:07

kemmotar έγραψε:
Μήπως είναι καλύτερα να τον αφήσεις να πάρει ότι θέλει όπως έχει ιεραρχήσει εκείνος τις ανάγκες του;Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα αυτοκίνητα καλά είναι σήμερα.
Βάστα ντοίχε!Θα ζμπρώξω! Γκουσγκούνης
Άβαταρ μέλους
astrapojiannos
4th gear
4th gear

Ημ/νία εγγραφής: 06 Νοέμ 2008 20:23
Όνομα: Γιαννης

Δημοσίευσηαπό techmaster » 14 Σεπ 2009 11:17

lyk έγραψε:εχμ, και τί χώρους δλδ έχει ένα yaris? :?

Με οδηγό εμένα, (1,75μ) ο πίσω (ίδιο ύψος) κάθεται σταυροπόδι... Επίσης το πίσω κάθισμα είναι συρόμενο με αποτέλεσμα, ειδικά αν οι πίσω είναι μετρίου αναστήματος και χωράνε, το πορτ-παγκάζ να γίνεται τεράστιο..
Πέρσι τέσσερις ενήλικες με πράγματα για 7 ημέρες πήγαμε διακοπές με το Yaris...
Μην με παρεξηγείς, παρ' όλο που το παινεύω, προσωπικά ΔΕΝ θα το έπαιρνα (όσα καλά κι αν έχει το θεωρώ πολύ ακριβό..), απλά για αυτά που θέλει ο kemmo και αν συνυπολογίσεις και τον πατέρα του που θέλει Γιαπωνέζικο, είναι μια πολύ καλή επιλογή, αν θες να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο... :D
Άβαταρ μέλους
techmaster
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Ημ/νία εγγραφής: 05 Οκτ 2006 02:42
Όνομα: Χρήστος
Αυτοκίνητο: Toyota Yaris 1.3 (2011)

Δημοσίευσηαπό kemmotar » 14 Σεπ 2009 11:57

astrapojiannos έγραψε:
kemmotar έγραψε:
Μήπως είναι καλύτερα να τον αφήσεις να πάρει ότι θέλει όπως έχει ιεραρχήσει εκείνος τις ανάγκες του;Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα αυτοκίνητα καλά είναι σήμερα.

πιστεψε με και εγω αυτο θα ηθελα αλλα μου λεει "εσυ ξερεις την αγορα", εγω θελω αυτα.... οποτε επεσε χωσε κουερβο
οι αναγκες ειναι αυτες που προειπα...

techmaster έγραψε:
lyk έγραψε:εχμ, και τί χώρους δλδ έχει ένα yaris? :?

Με οδηγό εμένα, (1,75μ) ο πίσω (ίδιο ύψος) κάθεται σταυροπόδι... Επίσης το πίσω κάθισμα είναι συρόμενο με αποτέλεσμα, ειδικά αν οι πίσω είναι μετρίου αναστήματος και χωράνε, το πορτ-παγκάζ να γίνεται τεράστιο..
Πέρσι τέσσερις ενήλικες με πράγματα για 7 ημέρες πήγαμε διακοπές με το Yaris...
Μην με παρεξηγείς, παρ' όλο που το παινεύω, προσωπικά ΔΕΝ θα το έπαιρνα (όσα καλά κι αν έχει το θεωρώ πολύ ακριβό..), απλά για αυτά που θέλει ο kemmo και αν συνυπολογίσεις και τον πατέρα του που θέλει Γιαπωνέζικο, είναι μια πολύ καλή επιλογή, αν θες να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο... :D

πολυ καλες παρατηρησεις και σιγουρα θα ηταν μια δοκιμη λυση... θα την προτεινω αλλα νομιζω πως δεν θα "αρεσει" λογω χωρων και δυναμικης... δηλαδη οκ εχετε ολοι απο ενα καρο αλλα αν ειναι να παμε ενηλικοι 4 μεσα? δεν θα ειναι επιβατες μονο τα παιδια .... επισης φορτωση στυλ ποδηλατακι δεν παιζει σε γιαρις νομιζω....

δεν πειραζει καλο το brainstorming... ελα να πεφτουν ιδεες...
O tempora, o mores!!!
Άβαταρ μέλους
kemmotar
4th gear
4th gear

Δημοσίευσηαπό VAGS » 14 Σεπ 2009 12:00

Πάντως πέραν του οποιουδήποτε γιαπωνέζικου, μία πολύ καλή επιλογή είναι και το Fiesta. Εδώ και 2 χρόνια που έχει πάρει η γυναίκα μου ένα 1.4 με 12800€ και φουλ έξτρα, μόνο βενζίνη μου ζητάει... :wink:
Άβαταρ μέλους
VAGS
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Ημ/νία εγγραφής: 14 Απρ 2009 10:35
Όνομα: Βαγγέλης
Αυτοκίνητο: SEAT Ibiza Top Gun ICE MY 2004

Δημοσίευσηαπό lyk » 14 Σεπ 2009 12:13

Εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι προτάσεις τύπου yaris, fiesta, ακόμα και μικρομεσαία (auris, i30, ceed) κλπ, δεν αποτελούν λύσεις για τις ανάγκες που ειπώθηκαν... Θα σου έλεγα να ανοίξεις εφημερίδα και να δεις ποιοι είναι οι ανταγωνιστές του Νοτε... Π.χ. θα σου ελεγα κατευθείαν Αλτεα, αλλά είπες όχι Ευρωπαϊκό...

υγ. να σας θυμίσω ότι 2+2 άτομα με το Λεόν που έχει και χώρους μέσα πολύ μεγαλύτερους από yaris κλπ, και 350 λίτρα πίσω, για να πάρω ποδηλατάκια, παρκοκρέβατα, καρότσια κλπ, πήρα και μια μπαγκαζιέρα 440lt... :roll:
Άβαταρ μέλους
lyk
5th gear
5th gear

Δημοσίευσηαπό kemmotar » 14 Σεπ 2009 13:14

lyk έγραψε:Εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι προτάσεις τύπου yaris, fiesta, ακόμα και μικρομεσαία (auris, i30, ceed) κλπ, δεν αποτελούν λύσεις για τις ανάγκες που ειπώθηκαν... Θα σου έλεγα να ανοίξεις εφημερίδα και να δεις ποιοι είναι οι ανταγωνιστές του Νοτε... Π.χ. θα σου ελεγα κατευθείαν Αλτεα, αλλά είπες όχι Ευρωπαϊκό...

υγ. να σας θυμίσω ότι 2+2 άτομα με το Λεόν που έχει και χώρους μέσα πολύ μεγαλύτερους από yaris κλπ, και 350 λίτρα πίσω, για να πάρω ποδηλατάκια, παρκοκρέβατα, καρότσια κλπ, πήρα και μια μπαγκαζιέρα 440lt... :roll:

το αλτεα ειναι κατιτις μεγαλυτερο απο το νοτε....

ακριβως για αυτο αναφερα αυτο το σασι γιατι ειναι μικρομεγαλο...οπως και να το κανεις απο μια αποψη οι σχεδιαστες της νισσαν πετυχαν διανα...
O tempora, o mores!!!
Άβαταρ μέλους
kemmotar
4th gear
4th gear

Δημοσίευσηαπό giorgos_dr » 14 Σεπ 2009 13:26

τα νισσαν πλεον γινονται ολα πορτογαλια και αγγλια καποια

η ποιοτητα κατασκευης ειναι αθλια
(εχουμε στην οικογενια 2 Micra Καινουργια τα οποια παρεπιπτοντος εχουν την καλητερη ποιοτητα απο ολα τα αλλα ενα almelra n16 εχει η μανα μου και ενα navara στην δουλεια....)

και εγω τωρα θελω ενα μεγαλο σχετικα σε χωρους και τιμιο αμαξι και πηγα ειδα οδηγησα το Note......μονο απο βλαβες θα ειμουν ησυχος και αυτο γιατι δουλευει συγκενικο προσωπο στην εν λογο εταιρια, δεν δεν ......
ειδα ολα αυτης την κατηγορια με γνωμονα τους χωρος και το ποιο τιμιο ηταν το roomster και ευρηχωρο
δεν ξερω εαν θελετε απλα ενα ιχ και οχι κατι με χωρους αν και εχει μπερδευτη η κατασταση πλεον.

εγω παντος αποφασισα να ζωριστω λιγο και θα παρω μαλλον το yeti 1.2tsi που θα βγει κοντα στα 17.000
Άβαταρ μέλους
giorgos_dr
2nd gear
2nd gear

Ημ/νία εγγραφής: 02 Ιαν 2007 18:40

Δημοσίευσηαπό Panagiotis » 14 Σεπ 2009 13:31

Καταρχήν, τα 13000 είναι πολύ λίγα για αμάξι μεσαίας κατηγορίας και γιαπωνέζικο. Πρέπει να δεις πιο μικρή κατηγορία με καλά μοτέρ και χώρους.
Από γιαπωνέζικα:
Το Tiida είναι άθλιο. Το Note δε σας αρέσει.
Το Swift είναι μικρό μέσα.
Το Auris έχει χώρους αλλά είναι αρκετά αργό. Επίσης, υπερβαίνει κατά πολύ το budget σου αν θέλεις τη μεσαία εξοπλιστική έκδοση με 9 αερόσακους και κανένα gadgetάκι. Το έχουμε στην εταιρεία και δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει στο δρόμο, ακόμη και για συντηρητική οδήγηση.
Το Colt είναι άσχημο.
Το Micra είναι μικρό και άσχημο επίσης.
Όσο και αν φαίνεται παράξενο στο Λυκούργο και στον Κέμμο, το yaris εσωτερικά έχει χώρους αντίστοιχους μεσαίου μοντέλου, μπροστά και πίσω.
Επίσης, το νέο μοτεράκι των 100 ίππων και των 6 ταχυτήτων, με το πρόσθετο σύστημα Start n' Stop είναι πάρα πολύ οικονομικό και ψυχωμένο.
Έχει 5 αστέρια στα test πρόσκρουσης και στην έκδοση Sol έχει 9 αερόσακους. Και όλα αυτά σε ένα καλούπι μόλις 3,75 μέτρων που σημαίνει ότι είναι πολύ καλό για παρκάρισμα (οι ανταγωνιστές στην κατηγορία είναι στα 4 μέτρα με μικρότερους εσωτερικά χώρους). Το πορτ παγκάζ είναι μέτριο αλλά αν μετακινήσεις όλο ή μέρος του πίσω καθίσματος προς τα μέσα (όχι να ρίξεις πλάτες δλδ) τότε μεγαλώνει σημαντικά. Αν πας να το δεις σε έκθεση, έχε υπόψη ότι έχει διπλό πάτωμα στο πορτ παγκάζ και αν αφαιρέσεις το επάνω επίπεδο, το οποίο δεν προσέρει τίποτα ως διαχωριστικό, τότε αλλάζει η εικόνα του πορτ παγκάζ.
Είναι ακριβό σίγουρα, αλλά έχει και τα ατού του: Εχει 3+3 χρόνια εγγύησης και πάρα πολύ υψηλή τιμή μεταπώλησης, μάλλον την υψηλότερη στην κατηγορία. ΕΠίσης έχει αραιά διαστήματα σέρβις και σχετικά οικονομικά.

Ένα άλλο όχι τόσο διαδεδομένο μοντέλο είναι το Honda Jazz. Έχει εσωτερικούς χώρους και πορτ παγκάζ που δεν τα πιστεύεις αν δεν τα δεις, έχει 7 χρόνια ολική εγγύηση και τελικά το value for money του είναι καλό. Υπάρχει σε 1.2 με 90 άλογα (μάλλον χαμηλή ροπή όμως) και 1.4 με 99 άλογα.

Παρότι έγραψα περισσότερα για το Yaris, λόγω του ότι έχω περάσει μαζί του 27 μήνες και 50.000 χλμ (έκδοση 1.3 87 ps Sol), θεωρώ ότι το Jazz μπορεί να καλύψει αρκετά καλά τις ανάγκες που περιέγραψες, παρά το ότι το "τσόφλι" του είναι μικρό.

Οι λύσεις αυτές είναι μέχρι 15000 ευρώ αλλά κάτι έγραψες για απόσυρση :thumbl:

ΥΓ: Μην ξεχνάς ένα ακόμη κριτήριο: Προσπάθησε να βρεις ένα μοντέλο με εκπομπές CO2 μέχρι 140gr για να μπορεί να μπαίνει στον δακτύλιο κάθε ημέρα. Για το επόμενο εταιρικό μου θα έχω και αυτό το κριτήριο. Δεν είναι μόνο του πόσο συχνά χρειάζεσαι να μπεις, είναι το να έχεις πάντα τη δυνατότητα και επίσης ότι είμαι σίγουρος όταν νιώσουμε αυτό το μέτρο στο πετσί μας, από το 2011, τότε θα ανέβουν οι αξίες μεταπώλησης των "καθαρών" αυτοκινήτων.
«Εκτός από τις τυφλές δυνάμεις της φύσης, ό,τι κινείται στον κόσμον αυτόν έχει την προέλευσή του από την Ελλάδα». Ε. Καντ 1724 - 1804

Ντεν έχω πια Σέατ καρντιά μου!
Άβαταρ μέλους
Panagiotis
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Ημ/νία εγγραφής: 05 Οκτ 2006 18:23
Αυτοκίνητο: 2 X PUNTO EVO TURBO 135

Δημοσίευσηαπό lyk » 14 Σεπ 2009 13:53

kemmotar έγραψε:
lyk έγραψε:Εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι προτάσεις τύπου yaris, fiesta, ακόμα και μικρομεσαία (auris, i30, ceed) κλπ, δεν αποτελούν λύσεις για τις ανάγκες που ειπώθηκαν... Θα σου έλεγα να ανοίξεις εφημερίδα και να δεις ποιοι είναι οι ανταγωνιστές του Νοτε... Π.χ. θα σου ελεγα κατευθείαν Αλτεα, αλλά είπες όχι Ευρωπαϊκό...

το αλτεα ειναι κατιτις μεγαλυτερο απο το νοτε....

ακριβως για αυτο αναφερα αυτο το σασι γιατι ειναι μικρομεγαλο...οπως και να το κανεις απο μια αποψη οι σχεδιαστες της νισσαν πετυχαν διανα...

το αλτέα είναι 3.5 εκατοστά κοντύτερο από το λεον... και ας μην του φαίνεται (δεν μιλαω για το XL)

καλή πρόταση το jazz!
Άβαταρ μέλους
lyk
5th gear
5th gear

Δημοσίευσηαπό chief_p » 14 Σεπ 2009 15:23

Hyundai i20

καινούργιο στα 4 μέτρα μήκος με

i20 5d 1.4 GLS(με esp,clima, κτλ) 1396κ.εκ. 100 άλογα τιμή €14205 αλλά παίζουν προσφορές εκπτώσεις κτλ.

Επίσης έχει 5 χρόνια εγγύηση και 5 χρόνια τσάμπα service..... :wink:
Άβαταρ μέλους
chief_p
4th gear
4th gear

Ημ/νία εγγραφής: 09 Οκτ 2006 19:49

Δημοσίευσηαπό Panagiotis » 14 Σεπ 2009 16:19

chief_p έγραψε:Hyundai i20

i20 5d 1.4 GLS(με esp,clima, κτλ) 1396κ.εκ. 100 άλογα τιμή €14205 αλλά παίζουν προσφορές εκπτώσεις κτλ.

Όντως είναι ότι καλύτερο στην κατηγορία, αλλά μας περιόρισε με τα τζαπόνια ο κιαρατάς ο κέμμο :D
Εχθές έκανα μία virtual επιλογή για επόμενο εταιρικό (μέχρι 140kgr CO2 και 15500 ευρώ περίπου) και κατέληξα θεωρητικά σε αυτό ή στο Fiesta 1.6 (15500).
Όμως o περιορισμός στο budget και κυρίως στην προέλευση δε μας δίνει πολλά περιθώρια στην κατηγορία.
Ειδικά αν το budget είναι 13000 ευρώ αυστηρά, δηλαδή δεν υπάρχει σαραβαλάκι προς απόσυρση, τότε δε βλέπω κανένα ιαπωνικό να πληρεί τις προδιαγραφές που τέθηκαν. Εκτός αν μιλήσουμε για ελαφρώς μεταχειρισμένο, όπου εκεί βρίσκεις αυτοκίνητα 1 έτους (με ψάξιμο βέβαιβα) τύπου Auris σε αυτή την τιμή. :thumbl:
«Εκτός από τις τυφλές δυνάμεις της φύσης, ό,τι κινείται στον κόσμον αυτόν έχει την προέλευσή του από την Ελλάδα». Ε. Καντ 1724 - 1804

Ντεν έχω πια Σέατ καρντιά μου!
Άβαταρ μέλους
Panagiotis
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Ημ/νία εγγραφής: 05 Οκτ 2006 18:23
Αυτοκίνητο: 2 X PUNTO EVO TURBO 135

Δημοσίευσηαπό brwmogazos » 14 Σεπ 2009 16:35

Καταρχας ψηστον για μεταχειρω...

Ειναι εγκλημα να τα σκας για καινουριο.

Ιδιαιτερα τωρα...

19 000 φτασανε τα κουπρια και κοιτας για 13000 να παρετε κουβαδακι?

Γιαπωνεζικα? Οκ...ανταλλακτικα? Πιανουν κωλους συνηθως...

Κατεμε ας ριξουθν καμια ματια σε κανενα πολακι...μεταχειρω 1400αρι...αφου σεατ σεατ δεν θελουν...

Μου μπαινουν και εμενα ιδεες για μικρο σωβρακο με μπακετια, 1ο σταδιο και ολη μερα καψιμο...τσαμπα φτασανε τα παντα...

Θεωρω λαθος να μην ψαχτουν για μεταχειρω...εχει βρωμισει η αγορα και οτι θελεις παιρνεις...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
brwmogazos
4th gear
4th gear

Ημ/νία εγγραφής: 30 Δεκ 2006 14:20
Όνομα: Δημητρης
Αυτοκίνητο: Ibiza Cupra GT28RS, Hayabusa Gen2

Δημοσίευσηαπό gsa67 » 15 Σεπ 2009 07:39

chief_p έγραψε:Hyundai i20

πολυ καλο, θα το ελεγα και εγω αλλα λογω οτι ηθελε περισσοτερο χωρο ειπα για το ι30.
και τα ατιμα δεν χαλανε.
Άβαταρ μέλους
gsa67
NoS-Powered
NoS-Powered

Ημ/νία εγγραφής: 06 Οκτ 2006 08:24

Επόμενη

Επιστροφή στην Θέματα Αυτοκινήτου που δεν ανήκουν σε καμιά αλλη κατηγορία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες